SRR1260-121K
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 1.65A 0.21Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1260121K
  • Part No:
    SRR1260-121K
    EAR99
    600
  • Inductance:
    120 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    1.65 A
  • Maximum DC Resistance:
    210 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C