SRR1240-680M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 1.5A 0.2Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1240680M
  • Part No:
    SRR1240-680M
    EAR99
    800
  • Inductance:
    68 uH
  • Type:
    Power7105
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    1.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.2 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C