SRR1210-102M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 1mH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 750mA 1.65Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1210102M
  • Part No:
    SRR1210-102M
    EAR99
    250
  • Inductance:
    1000 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    0.75 A
  • Maximum DC Resistance:
    1.65 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C