SRR1208-681KL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 10% 1KHz 13Q-Factor Ferrite 600mA 1Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1208681KL
  • Part No:
    SRR1208-681KL
    EAR99
    400
  • Inductance:
    680 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C