SRR1208-182KL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8mH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 460mA 3.4Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1208182KL
  • Part No:
    SRR1208-182KL
    EAR99
    400
  • Inductance:
    1800 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.46 A
  • Maximum DC Resistance:
    3.4 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C