SRR1208-121YL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 120uH 15% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1.4A 190mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1208121YL
  • Part No:
    SRR1208-121YL
    EAR99
    400
  • Inductance:
    120 uH
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Current:
    1.4 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.19 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C