SRR1208-101KL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1.5A 170mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1208101KL
  • Part No:
    SRR1208-101KL
    EAR99
    400
  • Inductance:
    100 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    1.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.17 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C