SRR1206-330YL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 15% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 1.9A 90mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1206330YL
  • Part No:
    SRR1206-330YL
    EAR99
    600
  • Inductance:
    33 uH
  • Type:
    Power
  • Tolerance:
    15 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1.9 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.09 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C