SRR1206-2R5ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 2.5uH 20% 1KHz 19Q-Factor Ferrite 6.2A 16mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR12062R5ML
  • Part No:
    SRR1206-2R5ML
    EAR99
    600
  • Inductance:
    2.5 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    6.2 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.016 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C