SRR1206-270ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 2A 68mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1206270ML
  • Part No:
    SRR1206-270ML
    EAR99
    600
  • Inductance:
    27 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.068 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C