SRR1206-221KL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 10% 1KHz 11Q-Factor Ferrite 700mA 460mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1206221KL
  • Part No:
    SRR1206-221KL
    EAR99
    600
  • Inductance:
    220 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.7 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.46 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C