SRR1205-390ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 39uH 20% 1KHz 18Q-Factor Ferrite 1.65A 160mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1205390ML
  • Part No:
    SRR1205-390ML
    EAR99
    600
  • Inductance:
    39 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.65 A
  • Maximum DC Resistance:
    160 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C