SRR1005-821K
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 37Q-Factor Ferrite 240mA 2.6Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1005821K
  • Part No:
    SRR1005-821K
    EAR99
    600
  • Inductance:
    820 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.24 A
  • Maximum DC Resistance:
    2.6 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C