SRR0908-821YL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 15% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 320mA 2.2Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0908821YL
  • Part No:
    SRR0908-821YL
    EAR99
    400
  • Inductance:
    820 uH
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Current:
    0.32 A
  • Maximum DC Resistance:
    2.2 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C