SRR0908-3R9ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 4.4A 21mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR09083R9ML
  • Part No:
    SRR0908-3R9ML
    EAR99
    400
  • Inductance:
    3.9 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    4.4 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.021 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C