SRR0908-331YL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 15% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 550mA 800mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0908331YL
  • Part No:
    SRR0908-331YL
    EAR99
    400
  • Inductance:
    330 uH
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Current:
    0.55 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.8 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C