SRR0908-103YL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 10mH 15% 1KHz 110Q-Factor Ferrite 90mA 26Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0908103YL
  • Part No:
    SRR0908-103YL
    EAR99
    400
  • Inductance:
    10000 uH
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Current:
    0.09 A
  • Maximum DC Resistance:
    26 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C