SRR0906-561YL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 15% 1KHz 60Q-Factor Ferrite 280mA 2.7Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0906561YL
  • Part No:
    SRR0906-561YL
    EAR99
    600
  • Inductance:
    560 uH
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Current:
    280 mA
  • Maximum DC Resistance:
    2.7 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C