SRR0906-560ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 930mA 300mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0906560ML
  • Part No:
    SRR0906-560ML
    EAR99
    600
  • Inductance:
    56 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    930 mA
  • Maximum DC Resistance:
    300 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C