SRR0906-391YL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 15% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 380mA 1.4Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0906391YL
  • Part No:
    SRR0906-391YL
    EAR99
    600
  • Inductance:
    390 uH
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Current:
    380 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.4 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C