SRR0604-470KL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 600mA 360mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0604470KL
  • Part No:
    SRR0604-470KL
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.36 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C