SRR0604-222KL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2mH 10% 1KHz 80Q-Factor Ferrite 100mA 16Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0604222KL
  • Part No:
    SRR0604-222KL
  • Inductance:
    2200 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.1 A
  • Maximum DC Resistance:
    16 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C