SRR0604-102KL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 1mH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 120mA 6.1Ohm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SRR0604102KL
  • Part No:
    SRR0604-102KL
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    1000 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.12 A
  • Maximum DC Resistance:
    6.1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C