SRR0603-330KL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.6A 0.43Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0603330KL
  • Part No:
    SRR0603-330KL
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    0.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.43 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C