SRR0603-1R5ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 2.2A 0.032Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR06031R5ML
  • Part No:
    SRR0603-1R5ML
  • Inductance:
    1.5 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.2 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.032 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C