SRP7030-1R8M
Bourns
Power Inductor (SMD), 1.8 uH, ± 20%, 8.5 A, Shielded, 13 A, 7.8mm x 7mm x 3.2mm
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 06/30/2026
Description +