SRP7030-1R5M
Bourns
Inductor Power - Shielded - Wirewound - 7.6 x 6.5 x 3.2mm - 1.5 uH - 100KHz - 9A - 15m Ohm.
+ see all
データシート アクセサリー Notify Me
RoHS遵守
End of Life: Final orders must be placed by 06/30/2026
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
説明 +
Search Keywords: SRP70301R5M
仕様 +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • サプライヤー:
    Bourns
  • 部品番号:
    SRP7030-1R5M
  • 測定単位:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    1.5 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    9 A
  • Maximum DC Resistance:
    15 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C