SRP7028A-R33M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 0.33uH 20% 100KHz 10Q-Factor Carbonyl Powder 20A 0.0039Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRP7028AR33M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SRP7028A-R33M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    0.33 uH
  • Type:
    Power7105
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    20 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0039 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C