SRP1770TA-3R3M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 28A 3.9mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRP1770TA3R3M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SRP1770TA-3R3M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Inductance:
    3.3 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    28 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0039 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 150 °C