SRP1265A-R15M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 150nH 20% 100KHz 10Q-Factor Carbonyl Powder 55A 600uOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRP1265AR15M
  • Part No:
    SRP1265A-R15M
  • Inductance:
    0.15 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    55 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0006 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 150 °C