SRP1265A-150M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 28mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRP1265A150M
  • Part No:
    SRP1265A-150M
  • Inductance:
    15 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    9 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.028 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 150 °C