SRP1245A-R56M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 0.56uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 36A 0.0015Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRP1245AR56M
  • Part No:
    SRP1245A-R56M
  • Inductance:
    0.56 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    36 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0015 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C