SRP1245A-R47M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 38A 0.0011Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRP1245AR47M
  • Part No:
    SRP1245A-R47M
  • Inductance:
    0.47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    38 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0011 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C