SRP1245A-5R6M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 11.5A 0.0165Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRP1245A5R6M
  • Part No:
    SRP1245A-5R6M
  • Inductance:
    5.6 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    11.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0165 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C