SRP1038A-R45M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 0.45uH 20% 100KHz 15Q-Factor Carbonyl Powder 29A 0.0015Ohm DCR 4040 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRP1038AR45M
  • Part No:
    SRP1038A-R45M
  • COO:
    TW
  • Inductance:
    0.45 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    29 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0015 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C