SRP1038A-4R7M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 10A 0.0155Ohm DCR 4040 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRP1038A4R7M
  • Part No:
    SRP1038A-4R7M
  • COO:
    TW
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    10 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0155 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C