SRP1038A-330M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 3.5A 0.112Ohm DCR 4040 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRP1038A330M
  • Part No:
    SRP1038A-330M
  • COO:
    TW
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    3.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.112 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C