SRN6045-1R0Y
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 4.2A 13.9mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRN60451R0Y
  • Part No:
    SRN6045-1R0Y
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    1 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    4.2 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0139 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C