SRN4018-1R0Y
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 3.7A 23mOhm DCR 1515 T/R
Description +
Search Keywords: SRN40181R0Y
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SRN4018-1R0Y
  • Unit of Measure:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    1 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    3.7 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.023 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C