SRN4018-151M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 23Q-Factor Ferrite 320mA 2.4Ohm DCR 1515 T/R
Description +
Search Keywords: SRN4018151M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SRN4018-151M
  • Unit of Measure:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    150 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    320 mA
  • Maximum DC Resistance:
    2.4 Ohm
  • Operating Temperature:
    -25 to 120 °C