SRN4012TA-220M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 620mA 400mOhm DCR 1515 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRN4012TA220M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SRN4012TA-220M
  • Unit of Measure:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4500
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    0.62 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.4(Typ) Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C