SRN4012TA-1R0M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 6Q-Factor Ferrite 2.2A 42mOhm DCR 1515 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRN4012TA1R0M
  • Part No:
    SRN4012TA-1R0M
    EAR99
    4500
  • Inductance:
    1 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.2 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.042(Typ) Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C