SRN4012T-2R2M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 6Q-Factor Ferrite 1.9A 60mOhm DCR 1515 T/R
Description +
Search Keywords: SRN4012T2R2M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SRN4012T-2R2M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4500
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1.9 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.06(Typ) Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C