SRN3015TA-2R2M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1.7A 0.06Ohm DCR 1212 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRN3015TA2R2M
  • Part No:
    SRN3015TA-2R2M
  • COO:
    TW
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.7 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.06(Typ) Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C