SRN2512-R24M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 240nH 20% 1MHz 7Q-Factor Ferrite 4.7A 24mOhm DCR 1008 T/R
Description +
Search Keywords: SRN2512R24M
  • Part No:
    SRN2512-R24M
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    0.24 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    4.7 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.024 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C