SRN2512-2R2M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz 11Q-Factor Ferrite 2.3A 102mOhm DCR 1008 T/R
Description +
Search Keywords: SRN25122R2M
  • Part No:
    SRN2512-2R2M
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.102 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C