SRN2010TA-3R3M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 20% 1MHz 14Q-Factor Ferrite 950mA 245mOhm DCR 0806 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRN2010TA3R3M
  • Part No:
    SRN2010TA-3R3M
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    3.3 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    0.95 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.245(Typ) Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C