SRF0703A-220M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH/89.5uH 20% 100KHz Ferrite 1.62A/0.811A 150mOhm/620mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRF0703A220M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SRF0703A-220M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Inductance:
    22,89.5 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1.62,0.811 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.15,0.62 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C