SRF0703-100M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH/40uH 20% 100KHz Ferrite 2.08A/1.04A 82.6mOhm/342mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SRF0703100M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SRF0703-100M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Inductance:
    10,40 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    2.08,1.04 A
  • Maximum DC Resistance:
    82.6,342 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C