SMLJ30CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 30V 3KW 2-Pin SMC
Description +
Search Keywords: SMLJ30CA
  • Part No:
    SMLJ30CA
    3000
  • Family:
    CD214L-T30CA
  • Maximum Peak Pulse Current:
    62 A
  • Dimension:
    7.11(Max) x 6.22(Max) x 2.62(Max) mm
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Maximum Clamping Voltage:
    48.4 V